Wigilia Przedszkolna

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku. W naszej przedszkolnej rodzinie uczciliśmy ten dzień w spotykając się wszyscy razem przy wigilijnym stole.
Tego dnia atmosfera w każdej grupie i całym przedszkolu od rana panowała radosna i ożywiona. O wyznaczonej godzinie każda z grup zebrała się  w jednej sali. Był pięknie przystrojony stół, potrawy, przepiękna zielona choinka wraz ze stajenka i małym Jezuskiem, a zapach świat przypomniał nam pyszny piernik.
Po modlitwie, składaliśmy  sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem i nadszedł czas na wigilijny obiad.
Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze utrwala bliskie i serdeczne relacje. Uroczysta wieczerza przebiegła w bardzo miłej atmosferze, była powodem radości, uśmiechu na twarzach wielu dzieci.