Próbna ewakuacja w przedszkolu

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu w dniu 26.10.2019 r. o godz. 9:45 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Nisku. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała dyrekcja wraz z strażakami. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki. Zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Został również przybliżony dzieciom zawód strażaka :) Dziękujemy za mile spędzony czas :)