Strefa rodzica

Witamy w strefie rodzica!
Tutaj znajdą Państwo wszelkie dokumenty i informacje dotyczące naszego przedszkola.
Zachęcamy również do skorzystania z porad dla rodziców dostępnych w menu po lewej stronie strony.

Dni adaptacyjne - zapraszamy

DNI ADAPTACYJNE
 W PRZEDSZKOLU „KRAINA DZIECIĘCYCH MARZEŃ” W NISKU

Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte i ich Rodziców na dni adaptacyjne w dniach:
                                        29-31 sierpnia 2017 r. w godz.: 10:00 – 12:00

Dni adaptacyjne będą polegały na wspólnych spotkaniach z nauczycielami oraz dziećmi danej grupy:
  • pomogą i ułatwią przekroczenie progu przedszkola,
  • pomogą przezwyciężyć strach przed zmianą środowiska,
  • pozwolą poznać pracowników i pomieszczenia przedszkola, uświadomią, że pobyt w przedszkolu może być dla dziecka ciekawą i wesołą zabawą oraz formą radosnego działania.
  Nasze przedszkole organizuje dni adaptacyjne dla rodziców i nowo przyjętych dzieci, podczas których następuje wzajemne poznanie się dzieci, rodziców i nauczycielek. W ciągu 3 dni dziecko przebywa z rodzicem 2 godziny, w tym czasie przyszli wychowankowie wspólnie z opiekunami poznają pomieszczenia przedszkolne wyposażenie sal i łazienki, uczą się korzystania z urządzeń sanitarnych. W sali rodzice bawią się z dzieckiem, biorą udział w zorganizowanych zajęciach lub obserwują zachowanie pociechy w czasie zabaw dowolnych.
Włączenie najbliższych w poznawanie przez dziecko nowego środowiska wychowawczego, ułatwia mu nawiązanie kontaktu z  nauczycielką, funkcji sprzętów, pomieszczeń w warunkach komfortu psychicznego i tym samym poszerza jego możliwości rozwojowe.
Dzięki temu dziecko zyskuje poczucie bezpieczeństwa nie tylko poprzez obecność osoby bliskiej w przedszkolu, ale także poprzez zdobywanie wiedzy kto jest za nie odpowiedzialny, do kogo może się zwrócić o pomoc itp. Osoba dorosła dostarcza dziecku motywacji do aktywności
i wpływa na kształtowanie się stosunku emocjonalnego do przedszkola.

Dyrektor Przedszkola
 mgr Katarzyna Kozak

Nisko, dnia 18.08.2017 r.