Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają najmłodsi w to szczególne dla nich święto. W tym dniu tj. 20.09.2018 roku, wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem.

Na tegoroczne obchody swojego święta grupy „Jeżyków” i „Pingwinków” wraz z wychowawcami udały się do Miejskiego Parku w Nisku na uroczystości, które odbywały się pod kątem patriotycznym i odnosiły się do  jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W trakcie uroczystości przedszkolaki z „Krainy Dziecięcych Marzeń” wystąpiły na scenie i zaprezentowały autorski wiersz kadry przedszkola, pt. „Moje Nisko”. Każdy przedszkolak otrzymał również dyplom. Po wszystkich występach odbył się uroczysty przemarsz na „Plac Wolności”, gdzie został odśpiewany „Hymn Przedszkolaka”. Na zakończenie w imię wolności dzieci wypuściły do nieba balony w kolorze barw narodowych.

Najmłodsza grupa „Wiewióreczki” swoje święto uroczyście obchodziła w przedszkolu. Zabawom tego dnia nie było końca. Atrakcją dla dzieci były zabawy z chustą animacyjną. Otrzymały także dyplomy oraz kolorowe balony.

Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w sercach naszych Drogich Przedszkolaków, a inicjatywa świętowania Dnia Przedszkolaka, szybko przekroczy granice naszego kraju i dotrze do przedszkolaków na całym świecie.