Narodowe Czytanie

Niepubliczne Przedszkole „ Kraina Dziecięcych marzeń” w Nisku kolejny raz  aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku odczytywany był fragment ”Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Narodowe Czytanie w Przedszkolu odbyło się 7 września 2018r. O godzinie 10:00 wszystkie grupy przedszkolne (Wiewióreczki, Pingwinki, Jeżyki) zebrały się w jednej sali, gdzie nauczyciele odczytali fragment „Przedwiośnia”. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni odbili pamiątkową pieczęć.