Wizyta Pani Ewy Maziarz - świeckiej misjonarki

W dniu 7 czerwca na zaproszenie Pani Katarzyny Fusiarz nasze przedszkole odwiedziła świecka misjonarka Pani Ewa Maziarz z Zarzecza – (ciocia naszej Alinki) misjonarka, która pracuje w Ugandzie. 
Pani Ewa wniosła do naszej społeczności przedszkolnej wiele ciepła, radości i serdeczności. W bardzo ciekawy i absorbujący sposób przedstawiła dzieciom opowiadania na temat dobra, miłości, szacunku człowieka do człowieka. Dzieci jak zaczarowane słuchały mądrych opowieści, oglądały zdjęcia i filmy. Bardzo dziękujemy za pouczające słowa, miłe spotkanie i serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola po raz kolejny.
Na zakończenie spotkania wręczone zostało Pani Ewie podziękowanie za przybliżenie tematyki posługi misyjnej w Ugandzie, drobne prezenty dla dzieci w Afryce, a mianowicie: kredki, balonki, książki oraz piękny gest w wykonaniu dzieci z grupy "Pingwinki" - dzieci z tej grupy narysowały swoje rodziny. Plik rysunków został pieknie zapakowany. Wszystkie te prezenty zostaną przesłane do Ugandy. 
Po spotkaniu z Panią Ewą zrodził się w przedszkolu, w grupie pracowników pomysł... międzynarodowy... więcej szczegółów przekażemy już niedługo.