Wycieczka na Lotnisko Rzeszów - Jasionka

23 czerwca  dzieci z przedszkola udały się na wycieczkę do portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Celem wycieczki było poznanie ogólnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lotnisku, obserwacja odprawy bagażu i pobrania kart pokładowych, oraz obserwacja kontroli bezpieczeństwa. Na lotnisku czekała na nas przewodniczka.
Dzieci wraz z Paniami otrzymały identyfikatory. Przedszkolaczki miały okazję, dowiedzieć się czego nie należy wnosić na pokład samolotu, co zrobić aby odprawa przebiegała szybko i sprawnie. Ogromnym przeżyciem dal dzieci było wejście na taras widokowy, skąd mogły obserwować lądujące i startujące samoloty oraz poznały służby pracujące w porcie lotniczym. Wielką atrakcją było również przejście przez bramkę.
Zmęczeni, pełni wrażeń oraz szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.